Polecane produkty
Shopping Cart

Brak produktów w koszyku.

Budowa i serwis

Kompleksowa budowa i serwis basenów oraz SPA


budowa basenów – etapy

Najważniejsze kroki na drodze do realizacji zewnętrznego basenu ogrodowego

projekt budowy basenu

Planowanie i projekt

W przypadku basenu zewnętrznego do użytku prywatnego wystarczy dokumentacja geotechniczna oraz uproszczony projekt niecki basenowej wraz z pomieszczeniem technicznym. W niektórych przypadkach wymagane jest także pozwolenie na budowę.
Ten etap inwestycji realizujemy zazwyczaj wspólnie z inwestorem lub z udziałem naszego architekta.
Wybieramy technologię budowy basenu, jego kształt, wyposażenie oraz położenie na działce.

płyta fundamentowa basenu

Płyta fundamentowa

Po przeprowadzeniu prac ziemnych, wykonaniu drenażu oraz izolacji termicznej od gruntu, wylewamy uzbrojoną płytę fundamentową, która stanowi dno basenu. Warstwa izolacyjna pod płytą zapobiega oddawaniu ciepła do gruntu. Drenaż, który jest bardzo ważnym i często pomijanym elementem w budowie basenu, wpływa znacząco na trwałość zbiornika wodnego i jego szczelność.

niecka basenowa

Niecka basenowa

Na płycie fundamentowej budujemy lub – w zależności od technologii – montujemy nieckę basenową oraz wykonujemy montaż elementów technologii basenowej (przepusty grodziowe, nisze oświetleniowe, itp.).
W uzbrojonej niecce basenowej montujemy gotowy liner, zgrzewaną na miejscu membranę lub płytki ceramiczne. Po zakończeniu prac budowlano-technicznych montujemy dysze, blendy, lampy, itp.

technika basenowa

Montaż urządzeń

Montaż techniki basenowej to ostatni etap inwestycji przed uruchomieniem zbiornika. Polega on na montażu całego zaplecza technicznego, czyli zestawów filtracyjnych, automatyki do uzdatniania wody, systemów ogrzewania wody oraz układów sterujących. Po zakończeniu prac montażowych przeprowadzamy testy szczelności instalacji i rozpoczynamy procedurę pierwszego uruchomienia basenu.

Budowa basenów

Budowa basenów jest złożonym, wieloetapowym procesem, który wymaga starannego planowania, dbałości o szczegóły i wykwalifikowanego wykonawcy aby zrealizowana inwestycja zapewniała radość i relaks przez wiele lat.
Wybór technologii, w jakiej wykonany jest basen zależy od równie wielu czynników. To m.in. wysokość budżetu inwestycyjnego, ukształtowanie terenu na działce, rodzaj podłoża czy możliwości konfiguracyjne i projektowe.
Moderna Pool&Spa zapewnia kompleksową i profesjonalną realizację każdego etapu inwestycji i gwarantuje, że efektem końcowym będzie doskonale zaprojektowany i wykonany basen, odporny na warunki atmosferyczne, bezawaryjny, niedrogi w utrzymaniu i łatwy do pielęgnacji.
Oferujemy baseny ze stali Magnelis®, baseny ze stali nierdzewnej, baseny polipropylenowe, baseny bloczkowo-betonowe oraz – dla najbardziej wymagających inwestorów – baseny wykonane z materiałów SOLID SURFACE, takich jak Corian czy Staron.

budowa basenów

Nasze baseny

Zobacz jaki basen możemy wybudować dla Ciebie!

Moderna Pool&SPA

BASENY STALOWE

MAGNAPOOL

Modułowe baseny ze stali Magnelis

Moderna Pool&SPA

BASENY BLOCZKOWE

ENERGOPOOL

Energooszczędne baseny bloczkowE

serwis basenów

sERWIS basenów

Regularna konserwacja basenu jest niezwykle istotna dla zapewnienia bezpieczeństwa, czystości i prawidłowego funkcjonowania zbiornika wraz z jego zapleczem technicznym. Naszym klientom zapewniamy pełną diagnostykę oraz wszelkie naprawy mechaniczne, hydrauliczne i elektryczne naszych basenów.
Zapewniamy pełne wsparcie, abyś mógł we własnym zakresie wykonywać bieżące czynności konserwacyjne, takie jak badanie składu chemicznego wody, czyszczenie basenu czy wykonywanie rutynowych przeglądów w pomieszczeniu technicznym.
W przypadku zawartej umowy serwisowej, realizujemy cykliczne przeglądy techniczne według ustalonego harmonogramu, a w przypadku wykrycia jakichkolwiek nieprawidłowości, przywracamy instalację basenową do właściwego stanu.

Renowacja basenów

Renowacja basenu zazwyczaj oznacza naprawę lub całkowity remont istniejącego basenu w celu poprawy jego wyglądu, funkcjonalności i bezpieczeństwa. Czynności renowacyjne zazwyczaj obejmują:

  • wymianę folii basenowej lub okładzin ceramicznych
  • naprawę lub modernizację elementów techniki basenowej
  • naprawę lub wymianę instalacji hydraulicznych
  • renowację obrzeży, plaży lub pozostałej infrastruktury związanej ze zbiornikiem wodnym

Przed przystąpieniem do renowacji ważne jest dokonanie fachowej oceny aktualnego stanu basenu i określenie zakresu remontu. Koszt renowacji starego basenu może się znacznie różnić w zależności od zakresu prac, ale zazwyczaj jest bardziej opłacalny finansowo, niż budowa nowego basenu.

modernizacja i renowacja basenów
serwis wanien spa

sERWIS wanien spa

Wanny z hydromasażem wymagają regularnej konserwacji i serwisowania zgodnie z zaleceniami producenta, aby zapewnić ich wydajną i bezpieczną pracę. Do podstawowych czynności serwisowych należą:

  • sprawdzanie składu chemicznego wody za pomocą testów
  • czyszczenie filtra zanieczyszczeń wraz z obudową
  • regularne mycie wanny za pomocą odpowiednich środków
  • natychmiastowe zgłaszanie usterek do serwisu

Prowadzimy profesjonalny serwis gwarancyjny i pogwarancyjny wanien SPA, zakupionych w naszej firmie. Oferujemy pełną diagnostykę oraz wszelkie naprawy mechaniczne, hydrauliczne i elektryczne wraz z gwarantowanym dostępem do części zamiennych. Jeśli nie masz pewności, jak prawidłowo serwisować twoją wannę, skontaktuj się z naszym doradcą technicznym, aby uzyskać niezbędne wskazówki.


Zapytaj Eksperta!

Potrzebujesz porady? Chciałbyś otrzymać wycenę? Wypełnij formularz kontaktowy, a znajdziemy dla Ciebie najlepsze rozwiązanie!