Polecane produkty
Shopping Cart

Brak produktów w koszyku.

Baseny Energopool

Energooszczędne i trwałe ogrodowe baseny betonowe


baseny betonowe

Konstrukcja z bloczków EPS z trwałym betonowym rdzeniem

Baseny Energopool, czyli betonowe baseny ogrodowe w technologii szalunku traconego to najmocniejsza i najtrwalsza konstrukcja dostępna obecnie na rynku. I dlatego baseny te są podstawową pozycją w naszej ofercie. Sprzedajemy wyłącznie to, co najlepsze, ponieważ najważniejsze jest dla nas twoje zadowolenie z dokonanego wyboru – teraz i za wiele lat.
Basen termiczny zbudowany jest z termo-bloczków wypełnionych zbrojeniem i betonem. Rezultatem jest jedna z najtrwalszych konstrukcji basenowych dostępnych obecnie na rynku. Beton wytrzymuje co najmniej od 50-100 lat, a dzięki doskonałym właściwościom izolacyjnym styropianu jest bardzo energooszczędny. Efektywna izolacyjność sprawia, że ​​koszt ogrzewania jest znacznie niższy niż w przypadku mniej zaawansowanych konstrukcji. Basen termiczny jest zbudowany z materiałów przyjaznych dla środowiska, które można poddać recyklingowi. Ściany składają się z wytłaczanej przestrzeni komórkowej, która jest odporna na wilgoć i wolna od rozwoju bakterii. W przeciwieństwie do wielu innych konstrukcji basenowych, żywotność Energopool jest tak trwała jak dom z betonu. Inwestycja w Energopool to inwestycja na kilka pokoleń.

baseny betonowe Energopool

Termobloczki, przy użyciu których budujemy nasze baseny betonowe Energopool wykonane są z twardego i wytrzymałego styropianu EPS. Zapewnia to znakomite właściwości termoizolacyjne i eliminuje konieczność dodatkowej obróbki tynkarskiej ścian basenu. Z tego względu materiał ten szeroko wykorzystuje się w nowoczesnym, energooszczędnym i pasywnym budownictwie. Termobloczki w połączeniu ze zbrojeniem i betonem tworzą tzw. szalunek tracony, który staje się niezwykle stabilną monolityczną konstrukcją, bardzo skutecznie zatrzymującą ciepło wewnątrz basenu. Powoduje to znacznie mniejsze zużycie energii potrzebnej do ogrzania wody w basenie i procentuje wyraźnie niższymi kosztami ogrzewania.

Budowa basenu betonowego

Na pierwszym etapie budowy wylewamy płytę denną, pod którą wykonujemy drenaż i warstwę izolacyjną. Następnie rozpoczynamy proces wznoszenia ścian z termo bloczków, które następnie są zbroimy i wypełniamy betonem. Dzięki temu ​​basen posiadał będzie dwustronną izolację, która sprawi, że ​​ciepło pozostanie w basenie. Po stwardnieniu betonu, wewnętrzną część konstrukcji basenu pokrywamy wykładziną basenową lub mozaiką w dowolnym kolorze.
Samonośna konstrukcja basenu Energopool doskonale nadaje się na działki do dużym stopniu nachylenia. Może być montowana w trudno dostępnych miejscach i całkowicie lub częściowo wpuszczona w grunt. Jest to najlepszy wybór w przypadku działek o wysokim poziomie wód gruntowych z powodu całkowitej niewrażliwości na niestabilność gruntu. To jedna z niewielu technologii budowy basenu, która nie posiada ograniczeń związanych z miejscem i sposobem montażu.

budowa basenu z bloczków termicznych
wykładzina dywanowa liner do basenu

folie basenowe

Zastosowanie właściwej membrany pozwoli cieszyć się basenem przez lata, bez obawy o uszkodzenie niecki. Przewagą folii jest jej trwałość, odporność na uszkodzenia oraz mróz – nasz klimat, nie sprzyja mozaice w basenach zewnętrznych. Patrząc na nieckę basenową można mieć wrażenie, że dno wykonane jest z mozaiki – przewagą folii z takim przygotowanym wzorem jest pewność, że na przestrzeni paru lat membrana nie zacznie kruszeć ani odpadać, jak czasem zdarza się z mozaikami.

Posiadamy pełną ofertę najwyższej jakości folii basenowych takich producentów jak Renolit Alkorplan, Elbe oraz Cefil.

Zapraszamy do kontaktu z nami w celu uzyskania materiałów reklamowych oraz darmowej wyceny.


Wybierz folię alkorplan Touch

Technika basenowa

W tej kategorii zawarta jest oferta urządzeń techniki basenowejfiltrów basenowych, pomp basenowych oraz urządzeń i środków do utrzymania czystości wody basenowej.

Do techniki basenowej zaliczamy: sterowniki systemów dozowania chemii, skrzynki sterujące, układy ogrzewania basenów, grzałki, wymienniki, kolektory, instalacje technologii basenowej, elementy masażu i oświetlenie led i halogenowe basenu. Technika basenowa obejmuje także dysze, skimmery, wszelkie wyposażenie osprzętowe znajdujące się przy niecce basenu i konieczne do jego poprawnego funkcjonowania.

Posiadamy w ofercie pełny asortyment produktów z zakresu techniki basenowej najlepszych światowych producentów.

Zapraszamy do kontaktu z nami w celu uzyskania materiałów reklamowych oraz darmowej wyceny.

technika basenowa
wykładzina dywanowa liner do basenu

obrzeża do Basenu

Kamień brzegowy to niezwykle atrakcyjne wizualnie, ale jednocześnie bardzo funkcjonalne wykończenie niecki basenowej. Montaż kamiennych obrzeży basenowych polega na przymocowaniu ich do górnej krawędzi ściany basenu za pomocą specjalnej zaprawy lub kleju.

Do basenów betonowo-bloczkowych Energopool zastosować możemy dowolne obrzeże basenowe.
W naszej ofercie posiadamy ekskluzywne kamienie brzegowe portugalskiego producenta Fabistone, a także duńskie obrzeża Scandi-roc oraz Pierra.

Zapraszamy do kontaktu z nami w celu uzyskania materiałów reklamowych oraz darmowej wyceny.


Zapytaj Eksperta!

Potrzebujesz porady? Chciałbyś otrzymać wycenę? Wypełnij formularz kontaktowy, a znajdziemy dla Ciebie najlepsze rozwiązanie!